Kiedy krawat, kiedy muszka

Porady modowe: Kiedy krawat, kiedy muszka?

Mężczyzna do marynarki, żakietu czy garnituru może dobrać odpowiednio krawat, apaszkę, muszkę, żabot, aksamitki, stójki. Wszystkie te elementy to modowe akcesoria, które dodają panom elegancji i szykowności. Niemniej jednak pamiętajmy, że aby tak pozytywne wrażenie wywrzeć, konieczne jest zwrócenie uwagi zwłaszcza na aspekt odpowiedniego „wstrzelenia się” przede wszystkim w charakter i okoliczność wydarzenia i dostosowania do nich stroju.

Najpierw zajmijmy się nieco krawatem. Jest on noszony zarówno na wizyty biznesowe, do biura, jak i niektórych rodzajów miejsc prac, na przykład urzędów czy wielkich korporacji. Nie ma mowy o tym, aby urzędnik czy pracownik banku nie miał tego eleganckiego dodatku do koszuli. Podobnie, gdy mowa o sytuacjach okolicznościowych – specjalnych imprezach takich jak komunie, chrzciny czy wesela. Jest to bardzo ważny element ubraniowy, który pozwala podkreślić uroczysty charakter danego spotkania. Jeżeli chcemy prezentować się estetycznie, ale nie za bardzo „sztywno” warto zwrócić uwagę na nieco „dowcipne” fasony krawatów, w tym modele we wzorki. Cena krawatów jest bardzo zróżnicowana. Można mówić o naprawdę różnorakim pułapie finansowym, w zależności od marki, renomy producenta, rodzaju materiału i jakości krawatu.

I tak krawat przeciętny kosztuje średnio kilkadziesiąt złotych. Najtańsze modele można nabyć już za 20 zł. Są jednak i takie fasony, które pochodzą od najlepszych producentów takich jak Laurent czy Versace i ich cena przekracza nawet 500 zł! Muszka z kolei jest bardzo dobrym dodatkiem na bardzo eleganckie spotkania czy wydarzenia wyjątkowo uroczyste. Jest to także niezbędny wariant akcesoriów przy ubiorze fraka oraz smokingu.

Wpis zawdzięczamy