Jaka spodnica do jakiej figury

Porady modowe: Jaka spodnica do jakiej figury

Noszenie spódnic wymaga najpierw ich odpowiedniego dostosowania właściwie do naszej sylwetki. W tym celu konieczne jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na to, jakie masz konkretnie wymiary i kształt sylwetki. Jednym z rodzajów figury jest standardowo klepsydra. Takie figury wymagają przede wszystkim wyeksponowania wąskiej talii oraz ukrycia i zamaskowania krąglejszych bioder. Ponadto konieczne jest także pokazanie jako atutu szczupłych i zgrabnych nóg. Tradycyjna klepsydra dobrze wypada w ołówkowej spódnicy. Dobrym wariantem w jej przypadku okazuje się także typowa tuba. Chodzi o krój bardzo klasyczny, prosty, który dotyczy sięgania spódnicą kolan bądź kończenia się spódnicy zaraz za kolanem.

Jaka spodnica do jakiej figury

Nieco inną sylwetką jest gruszka. Ta figura opiera się na konieczności zamaskowania szerokich bioder i masywnych ud. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest spódnica w kształcie litery A. Jest to rozkloszowany fason, a więc sięgający zazwyczaj poniżej kolan. Chodzi o to, aby wyszczuplić te partie ciała, które są zbyt obfite. Innym typem figury jest kolumna. Harmonizujemy w jej przypadku proporcje. W tym celu przyda się krój bombki. Nie dość, że taka spódnica będzie na paniach kolumnach dobrze leżała, to dodatkowo pozwoli na zachowanie bardzo kobiecego, dziewczęcego stylu. Ważnym aspektem okazuje się fakt, iż spódnica bombka odwraca uwagę od złych proporcji ciała. Taki sam efekt uzyskujemy wtedy, kiedy wybierzemy spódnicę z tak zwaną baskinką. Panie o sylwetce na kształt typowego jabłka powinny wybierać dość proste spódnice. Przeważnie są to modele zapinane z tyłu bądź na zapięcie znajdujące się na boku.

W ten sposób można spłaszczyć za duży brzuch. Nie jest natomiast wskazane, aby grubsze i krąglejsze na brzuchu i biodrach kobiety wybierały spódnice, które są plisowane czy mają zbyt wyraziste, rzucające się w oczy wzory. W ten sposób możliwe okazuje się uzyskanie iluzji optycznej, że jesteśmy dużo grubsi niż ma to miejsce faktycznie. Warto także dostosowywać tego typu spódnice stricte kolorystycznie. Chodzi o unikanie białych odcieni, które jeszcze dodatkowo dodadzą kilka kilogramów.

Wpis zawdzięczamy tulejowanie.jackmotors.pl